“Arkadaşım”ın şahidi “müdür”!

Müdür

12 Şubat 2014’te “Arkadaşım Güle Güle!” başlıklı yazımın son paragrafı şöyleydi: “Tolga Çevik’in kaçak güreşip ‘vibratör’ ve ‘seks shop’ esprileriyle (?) çelik çomak oynayarak zekâ dolu, ince, zımba gibi esprileri bu kaba saba porno tezgâhında doğraması, bunu da ‘seks satar’ ilkesine kurban ede ede oyununda irtifa kaybetmesi epey hazin. Üstelik Tolga Çevik’in aldığı eğitim gereği sağlam bir Türkçe bilgisi de olmalıydı. Elbette vardır. Vardır da… ‘ARKADAŞIM HOŞGELDİN’ yazılmasına gıkını çıkarmıyorsa… Sadece bu noktayı es geçip önemsemediği için bile GÜLE GÜLE demenin vakti gelmiştir de geçmiştir esasen. Üzgünüm. ARKADAŞIM GÜLE GÜLE!”

Bu kez de yeni oyununun afişiyle, “hoşgeldin”i rahmetle aratacak başka bir cehalet örneğini yüzümüze püskürtüyor: “MÜDÜR NE’APTIN?” İçimden “yuh” demek geliyor, “ayıp yahu” demek geliyor, “bu ne rezillik” demek geliyor… Geliyor da harf düşmesi kuralını bilmeyenlerin hazırladığı afişe Tolga Çevik ile Fırat Doğu Parlak nasıl oluyor da onay verebiliyor? Twitter fenomeni değilim, etki alanım çok çok sınırlı kalacak ve bu yazım yanlışına kimsecikler gıkını çıkarmayacak, vibratör esprileri havada uçuşacak ve mutlu memnun evlerine dönecek herkes…

“Türkiye Retweet Rekortmeni Sosyal Medya Uzmanı” unvanına sahip bir “fenomen”in ödül aldığı bir memleket burası. O tweet paylaşımlarındaki Türkçe (?!) cümleleri okuduğunuzda ise yüreğiniz daralıyor. Alttaki “paylaşım”a bakın, ne kadar da “şairane” değil mi?

Kar şair

Karşıma geçip de kimse bana, kelimeleri eğip bükme serbestisinden, bu tür komedi işlerinde Türkçe yazım kurallarına bağlı kalınmaması gerektiğinden falan bahsetmesin lütfen. Kıçınızı silmeye nereden başlıyorsunuz?

Tolga Çevik ve afişi hazırlayan ekibi, bu özürlü Türkçeyle yazıp konuşanlara hitap ediyorlar işte, “sıkıntı yok, aynen”…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: