Her bildiğiniz buna benzer şaşkınlar!

Ağladıkça

Neymiş, “minik serçe” lakaplı Sezen Aksu Alamanya’larda konser vermiş de, “Sanatçı Ahmet Kaya’nın ‘Ağladıkça’ adlı parçasını seslendirirken duygu dolu anlar” yaşamışmış! Hop dedik! Orada frene basacaksınız şaşkınlar sürüsü!

Büyük bestekâr Ara Dinkjian’ın o efsane grubu “Night Ark”ın harika bestesini Mine Koşan’dan Ahmet Kaya’ya kadar hemen hemen herkes kendi meşrebine göre söylemiştir. Sözlerini Gülten Kaya Hayaloğlu yazmıştı.

“Ağladıkça”, Ahmet Kaya’nın şarkısı de-ğil-dir! “Night Ark”ın 1989 tarihli ve Novus etiketli “Picture” albümünün aynı adı taşıyan bestesidir bu eser. Parçanın (orijinalinden bahsediyorum tabii) finalindeki vokal ise Shamira Shahinian’a aittir ve adamı fena çarpar. Taklitler asıllarını yaşatır, sözünün anıtıdır bu mücevher beste.

Kadroyu vereyim: Udda ve cümbüşte Ara Dinkjian, piyano ve vokalde Shamira Shahinian, basta Ed Schuller, vurmalılarda ise bizim Arto; yani Onno Tunç’un kardeşi Arto Tunçboyacıyan. “Pictures” albümünün bir diğer gözde bestesi olan “Homecoming”i de “Sarışınım” olarak dinledik yıllarca! Peki, o kimin şarkısı, ha? Beste, yine Ara Dinkjian’a ait elbette.

Müteveffa Ahmet Kaya, sizler gibi emeğe saygısızlık yapmazdı, buna eminim. Cahilliğinizin ucu bucağı yok! Ürkütücü bir cehalet kol geziyor artık. Tecavüz ede ede ilerliyor. Araştırma desen, hak getire! İşkembeden sallamakta ne var, nasılsa karşınızda Survivor nesli var!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: